Na zdrowie

Mnóstwo osób nie stosuje dostatecznie zbilansowanej diety, aby zapewnić wszystkie potrzebne witaminy, co doprowadziło do rozkwitu branży specyfików wielowitaminowych. Suplementy wielowitaminowe są dostępne w wielu rozmaitych postaciach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Niechybnie oczywistą korzyścią płynącą z przyjmowania suplementów wielowitaminowych jest komfort. O ileż wygodniej jest zażyć jedną dawkę takiego preparatu, który zawiera wszystkie nieodzowne witaminy, w porównaniu z połykaniem wielu różnych specyfików.

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest uzyskiwana ze spożywanych pokarmów. Witamina D jest pozyskiwana przez skórę eksponowaną na promienie słoneczne. Również pewne produkty spożywcze zawierają witaminę D. Można też witaminę D suplementować.

Bowiem gotowanie usuwa dużo składników odżywczych oraz witamin z jedzenia, nieuchronnie rozpoczynasz karmić swój organizm tym, czego potrzebuje, jak rezygnujesz z gotowania jedzenia i zaczynasz spożywać żywność surową.

tabletki na odchudzanie

Spożywanie surowego jedzenia dynamizuje metabolizm. Trawienie surowych pokarmów zabiera trochę więcej energii, ale z powodu korzyści warto zdecydować się na przynajmniej częściowo surową dietę.

Witamina A pełni wiele funkcji w organizmie, między innymi zdrowych oczu, wspomaganie wzrostu komórek, a również wspieranie układu immunologicznego. Witamina A jest nie tylko wchłaniana bezpośrednio, ale jest również generowana przez organizm poprzez przekształcenie beta-karotenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *