Gdzie zdobywać linki do swojej strony

Efektywne promowanie witryny w Necie składa się na jej pozycjonowaniu w wyszukiwarce Google. Obecność w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania na popularne frazy jest niemal gwarancją sukcesu. Potrzebujemy do tegoż jednakże skutecznej strategii, której ważną częścią będzie link building.

Pod tym pojęciem kryje się pozyskiwanie linków w Necie, które będą prowadzić do naszej strony. Jest to ciągle ważny element pozycjonowania. Jednakże czasy, w których dobre wyniki ważna było osiągnąć dzięki dodaniu tysięcy linków do katalogów stron bezpowrotnie minęły. Obecnie trzeba postawić na znacznie większą kreatywność w pozyskiwaniu odsyłaczy. Dzięki temu algorytmy Google mogą wyciągnąć wniosek, że nasza strona jest znana wśród internautów. Przełoży się to z pewnością na wyższą pozycję w wyszukiwarce. Miejsc, w jakich możemy zostawiać swój link jest niezmiernie dużo. Mogą być obecne na przykład fora internetowe. Taki odsyłacz można zwykle umieścić w sygnaturze profilu, jaka będzie się wyświetlać pod naszymi wypowiedziami bądź też na stronie profilu użytkownika. Inne miejsca to na przykład księgi gości, komentarze pod różnymi artykułami albo te nawet witryny, które publikują statystyki stron internetowych. Można pokusić się o utworzenie własnego bloga na jednej z popularnych platform. Możliwości jest niezmiernie dużo. Nie warto jednak iść na ilość. Każdy taki odsyłacz powinniśmy traktować jako wizytówkę naszej strony i motywację do jej odwiedzenia.

Pozycjonowanie stron  Kielce

Pozyskiwanie odsyłaczy jest procesem niezwykle czasochłonnym. Trzeba także mieć wystarczającą wiedzę i zasób adresów, w których możemy umieścić odsyłacz. Wszystko po to, by nie zaszkodzić naszej stronie. Jesteśmy również trzy możliwości. Pierwszym z nich istnieje samodzielne szukanie miejscówek do zostawienia linku wraz z ręcznym linkowaniem. Druga opcję to zakupienie odpowiedniego oprogramowania automatyzującego taki proces. Ostatnią opcją jest zlecenie takiego procesu zewnętrznemu podmiotowi. Wybór należy do użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *